Lajme

Reshjet rrisin nivelin e ujit në Batllavë e Badoc

Autori: Gazeta inFokus 15:35 | 14 January 2021

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka treguar për gjendjen e liqeneve akumuluese sipërfaqësore, Batllava dhe Badoci.

Niveli i ujit në të dy liqenet , pas reshjeve të vrullshme atmosferike në vendin tonë , janë rritë mbi 3 metra.

“Niveli i ujit në liqenin e Batllavës është 632.10 m mbi nivelin e detit ose – 2.90 m nën nivelin e kapërderdhjes, derisa niveli i ujit në liqenin e Badocit është 641.60 ose – 8.25 m nën nivelin e kapërderdhjes”, thuhet në njoftim./Gazeta inFokus/

Të tjera