Sport

Renditja në Grupin A të Ligës së Parë, ja kush kryeson

Autori: Gazeta inFokus 16:18 | 25 November 2020

Kanë përfunduar pesë takimet e xhiros së 12-të në Grupit A të Ligës së Parë të Kosovës në futboll, të zhvilluar sot e (mërkurë), shkruan Gazeta inFokus.

Dukagjini e ka fituar derbin e javës ndaj Malishevës me rezultat minimal 1-0, me golin e realizuar nga sulmuesi, Altin Merlaku.

LEXO EDHE: Rezultatet e arritura në Grupin A dhe B në Ligën e Parë të Kosovës në futboll

Pas kësaj fitoreje klinasit i janë afruar Malishevës në vetëm një pikë, pasi malishevasit kryesojnë me 23 pikë, aq sa ka edhe Istogu që pozicionohet i dyti.

Në pozitën e parafundit ndodhet Drenasi me 10-të pikë, ndërsa Vëllaznimi renditet i fundit me vetëm 8-të pikë të arkëtuara.

Më poshtë keni renditjen e Grupit A të Ligës së Parë të Kosovës në futboll./Gazeta inFokus/

Të tjera