Sport

Renditja e Superligës pëson ndryshime pas ndeshjeve të sotme

Autori: Gazeta inFokus 18:35 | 15 May 2019

Kanë përfunduar katër takimet e parapara të zhvillohet ditën e mërkurën në elitën e futbollit kosovar, të cilat i takojnë xhiros së 32-të, shkruan Gazeta inFokus.

Feronikeli ka mposhtur Llapin në Podujevë me rezultat 3-1 për të vazhduar kryesimin dhe garën për titull me 77 pikë dy më shumë se Prishtina e cila e mposhti Trepçën 89 me rezultat 3-0, kurse Llapi mbetet i treti me 69 pikë.

Gjilani dhe Trepça ’89 tashmë janë në zonën e barazhit.

Feronikeli – Prishtina që zhvillohet të dielën në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas do të përcaktoj fituesin e Superligës së Kosovës për sezonin 2018/19.

Shikojeni renditjen pas katër takimeve të stome./Gazeta inFokus/

Të tjera