Sport

Renditja e Superligë së Kosovës pas javës së 27-të

Autori: Gazeta inFokus 17:41 | 05 April 2021

Me ndeshjen e zhvilluar ndërmjet Gjilanit dhe Besës së Pejës është mbyllur edhe xhiroja e 27-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus.

Gjilanasit kanë triumfuar bindshëm ndaj pejanëve me rezultat të thellë 5-1, në takimin e luajtur në stadiumin e qytetit në Gjilan.

Pas 27 ndeshjeve të zhvilluara Superligës i prinë skuadra e Dritës me 58 pikë, ndjekur nga Ballkani me 55 dhe Prishtina me 54 sosh.

Pozita e katërt i takon Gjilanit me 40 pikë, duke lenë prapa Feronikelin me 34 dhe Llapin me 33 sosh.

Në vendin e shtatë gjendet Trepça ’89 me 32 pikë, ndjekur nga Drenica me 30, kurse Arbëria tashmë ka zbritur në pozitën e 9-të me 27 pikë, ndërsa Besa e Pejës mbetet e fundit me vetëm 10 pikë të arkëtuara.

Më poshtë keni renditjen e plotë të elitës së futbollit kosovar pas xhiros së 27-të./Gazeta inFokus/

May be an image of text that says '#Club Club DRITA 1 M Drita GD Pt 2 27 22 Ballkani 58 PEPRSNTIA 3 27 27 Prishtina 55 CFGJILAM 4 27 28 Gjilani 54 5 27 3 Feronikeli 40 O 6 27 10 Llapi 34 7 27 -3 33 Trepça'89 8 27 -11 Drenica 32 9 27 -13 Arbëria 30 10 27 Besa -14 27 27 -49 10'

Të tjera