Sport

Renditja e Ligës së Parë me shumë ndryshime

Autori: Gazeta inFokus 18:45 | 15 May 2019

Kanë përfunduar të gjitha takimet e javës së 29-të në elitëne futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus.

2 Korriku i ka bërë një favor të madhe vetës dhe Besës së Pejës pasi e ka mposhtur Dukagjinin e Klinës duke e larguar nga pozita e dytë, ndërsa Besa ka triumfuar ndaj Arbërisë për të rrëmbyer vendin e dytë që dërgon direkt në Superligë.

Ndërkohë, luftë e madhe është edhe në fundin e tabelës me Kikën dhe Bashkimin e Koretinit që rrezikojnë rënien në Ligën e Dytë.

Me poshtë keni renditjen e Ligës së Parë një xhiro pa përfunduar  sezoni./Gazeta inFokus/

Të tjera