Lajme

Renditja e komunave sipas numrit të personave të prekur nga Covid-19

Autori: Gazeta inFokus 23:45 | 29 March 2020

Këtë të diel, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka konfirmuar edhe tri raste të reja me coronavirus në vendin tonë, duke çuar kështu numrin me Covid-19 në 94.

Nga rastet e konfirmuara deri tani komuna më e prekur me COVID-19 është ajo e Malishevës.

Më pas renditet komuna e Gjilanit, Prishtinës, komuna e Vitisë, Vushtrria, Gjakova, Podujeva,Klina, Prizreni, Obiliqi, Lipjani, Suhareka dhe Shtimja me nga një rast.

Të tjera