Auto&Tech

Renaulti sjell versionin e ri të Kadjarit

Autori: Gazeta inFokus 10:51 | 13 September 2018

Renaulti ka lansuar përditësimin e ri të rivalit të Qashqait, Kadjar.

Modeli i ri është shpalosur para debutimit në Paris Motor Show muajin e ardhshëm. Ai vjen me ndryshime në dizajn dhe ekonomi.

Që nga lansimi më 2015, kompania thotë se ka shitur më shumë se 450 mijë njësi

-Advertisement-

Ndryshimet më të mëdha të Kadjarit të ri janë në pjesën e përparme, te dritat. Ndryshime ka edhe në interier sa i përket teknologjisë, dritaret elektronike dhe të pasqyrave tashmë janë ridizajnuar plotësisht. Ulëset, sipas kompanisë, janë më të rehatshme.

Nën kofano, Kadjari vjen me motorin më të ri 1.3-litërsh benzinë me katër cilindra me 138 dhe 158 kuajfuqi. Motorët dizel 1.5 dhe 1.7-litërsh janë më të pastër sipas kompanisë, me versionin e fundit që ofron 148 kuajfuqi.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
UNI – Universum International College sërish pjesë e Panairit të Edukimit, vazhdon të ofroj studime me standarde amerikane

Të tjera