Lajme

Rektori Dema uron besimtarët për Fitër Bajram

Autori: Gazeta inFokus 10:25 | 04 June 2019

Me rastin e festës së Fitër Bajramit, rektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Marjan Dema ka uruar të gjithë qytetarët e besimit islam.

Urimi i rektorit Dema:

Të dashur studentë,

-Advertisement-

I nderuar personel i UP-së,

Qytetarë të besimit islam,

Ju uroj nga zemra, me fat Fitër Bajramin! Me lutjen që tu jetë pranuar agjërimi si sakrificë e përkushtim ndaj besimit tuaj, si dhe adhurimet e tjera, uroj që kjo festë të ju gjejë me shëndet dhe në harmoni!

Uroj që festat si kjo, të cilat më së shumti janë simbol i dashurisë dhe tolerancës, të na gjejnë të bashkuar drejt synimit për krijimin e një të ardhmeje më të mirë për të rinjtë tanë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova vazhdon përkushtimin ndaj gjithëpërfshirjes duke dhuruar një furgon për të mbështetur fëmijët me nevoja të veçanta

Të tjera