Sport

Reims publikon listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen në Evropa Ligë, mësoni vendimin për Zenelin e Berishën

Autori: Gazeta inFokus 19:46 | 16 September 2020

Klubi i Reims para udhëtimit për në Zvicër, ku do të takohet me skuadrën e Servettes ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për atë duel, shkruan Gazeta inFokus.

Dyshja kosovare Arbër Zeneli dhe Valon Berisha janë ftuar nga trajneri i tyre, David Guion, për përballjen ndaj ekipit zviceran.

Servette dhe Reims do të përballen në kuadër të rundit të dytë kualifikues për Ligën e Evropës.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin ‘Stade de Genève’ me fillim prej orës 20:45./Gazeta inFokus/

Të tjera