Sport

Realizoi dy gola ndaj Leipzigut, kështu u vlerësua Messi pas ndeshjes

Autori: Gazeta inFokus 23:46 | 19 October 2021

PSG e ka mposhtur Leipzigun me rezultat 3-2, në takimin e vlefshëm për xhiron e tretë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Në duelin e zhvilluar në stadiumin ‘Parc des Princes’, golat për parisienët i shënuan Messi 2x dhe Mbappe, kurse për mysafirët realizuan Andre Silva dhe Nordi Mukiele

Pas përfundimit të kësaj përballje janë publikuar edhe notat e futbollistëve, të cilët u paraqiten në këtë ballafaqim.

Lojtari më i mirë i ndeshjes është shpallur sulmuesi i PSG-së, Lionel Messi, i cili shënoi dy gola dhe u vlerësua me notën më të lartë (8,9), kurse dështimi i këtij takimi dol të ishte mesfushori i Leipzigut, Adams, i cili mori notën më të ulët (5,5).

Më poshtë keni notat e të gjithë futbollistëve, të cilët patën minuta në këtë sfidë./Gazeta inFokus/

Të tjera