Sport

Real Madridi publikon listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Liverpoolin

Autori: Gazeta inFokus 17:25 | 12 April 2021

Klubi i Real Madridit ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen kthyese me Liverpoolin, që do të zhvillohet në kuadër të çerekfinales në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

‘Los Blancos’ do të udhëtojnë në Angli më shumë mungesa.

Trajneri Zinedine Zidane nuk do të mund të llogaritë në Sergio Ramos, Lucas Vazquez, Dani Carvajal, Raphael Varane dhe Eden Hazard, që të gjithë këta të lënduar.

Më poshtë keni listën e lojtarëve të Real Madridit që do të jenë të gatshëm për duelin ndaj ‘The Reds’.

Kujtojmë se sfidën e parë të luajtur në Madrid e ka fituar Reali me rezultat 3-1, kurse takimi kthyes do të zhvillohet të mërkurën në ‘Anfiled’ më fillim prej orës 21:00./Gazeta inFokus/

Të tjera