Sport

Real Madridi kalon në raundin tjetër të Kupës së Mbretit

Autori: Gazeta inFokus 23:21 | 05 January 2022

Skuadra e Real Madridit ka kaluar në rrethin tjetër të Kupës së Mbretit, shkruan Gazeta inFokus.

‘Los Blancos’ e kanë mposhtur në udhëtim ekipin e Alcoyanos me rezultat 3-1.

Golat për madrilenët i realizuan Militao, Asensio dhe Isco, kurse golin e vetëm për vendasit e shënoi Dani Vega.

Pas kësaj fitoreje, Real Madridi ka kaluar në rrethin tjetër të Kupës së Mbretit dhe gjatë ditëve në vazhdim do ta mësoj kundërshtarin./Gazeta inFokus/

 

Të tjera