Sport

“Real Madrid ka një skuadër të kufizuar, më të dobët se Barcelona dhe Atletico Madrid”

Autori: Gazeta inFokus 18:15 | 03 March 2021

Ish-trajneri dhe lojtari i Real Madridit, Bernd Schuster, ka folur për gjendjen aktuale të ‘Mbretërve’, shkruan Gazeta inFokus.

Gjermani, në një intervistë të dhënë ditëve të fundit ka deklaruar se në skuadrën e drejtuar nga Zinedine Zidane, mungon thellësia e ekipit.

“Tani për tani, skuadra është shumë e kufizuar. Skuadrat përpara tyre në LaLiga kanë skuadra më të mira, janë më të strukturuara, gjë që e bën të vështirë të garosh me ta”.

“Nuk ka cilësi si më parë, por ajo që u mungon më shumë është një golashënues i vërtetë”.

“Mungojnë pjesët kryesore, si [Sergio] Ramos, [Dani] Carvajal dhe [Karim] Benzema, që do të thotë se ata duhet të eksperimentojnë me formacionin,” shtoi Schuster.

“Ka pozicione që nuk mbulohen nga një fillestar i rregullt dhe kjo tregon”, ka thënë Schuster për ‘Onda Ceron’.

Real Madridi aktualisht gjendet në vendin e tretë në tabelë me 53 pikë./Gazeta inFokus/

Të tjera