Sport

Reagon moderatori i emisionit pas debatit të ashpër mes Qeqa Krelanit dhe Tahir Batatines

Autori: Gazeta inFokus 16:30 | 12 April 2021

Debati i ashpër i zhvilluar mbrëmë mes gazetares Qeqa Krelani dhe trajnerit të Llapit, Tahir Batatina po vazhdon të komentohet shumë edhe gjatë ditës së sotme, shkruan Gazeta inFokus.

Pas gjuhës seksiste të përdorur nga trajneri në drejtim të gazetares ka reaguar AGK-ja dhe shumë figura publike.

LEXO EDHE: E transkriptuar: Qeqa Krelani dhe Tahir Batatina ‘kapen’ keq në studio, kalojnë në ofendime të rënda

E një reagim e ka bërë edhe moderatori i emisionit ‘Sporti Total’ në KTV, Florim Maliqaj, i cili ka thënë se ai vet është dashur të reagoi më ashpër, por thotë se kjo do të jetë mësim për të në të ardhmen dhe se e mbështet fuqishëm gazetaren, Krelani.

Tutje Maliqaj ka shtuar se ofendimet e tilla nuk e kanë vendin në shoqërinë tonë dhe ka shpresuar që gjera të tilla të mos shohin më në studiot televizive.

Më poshtë keni reagimin e plotë të Florim Maliqajt./Gazeta inFokus/

Të tjera