Lajme

Reagon këshilltarja e Kurtit pas lajmeve që në Ministrinë e Mbrojtjes është punësuar një familjar

Autori: Gazeta inFokus 14:06 | 08 April 2021

Këshilltarja e Albin Kurtit, Fëllënza Podrimja, ka reaguar pas lajmeve se në Ministrinë e Mbrojtjes është punësuar xhaxhai i Glauk Konjufcës, shkruan Gazeta inFokus.

Podrimja përmes një statusi në postimi ka thënë se nuk ka konkurse për pozita të tilla prandaj dhe duhet të jenë të besueshëm.

Flet xhaxhai i Konjufcës pas lajmeve për emërimin e tij këshilltar i ministrit të Mbrojtjes

“Ska konkurse per pozita te tilla mbasi duhet te jene te besueshëm jo vetëm profesionalisht por edhe politikisht. Shume e thjesht eshte dhe praktikë ne krejt boten”, ka shkruar ajo. /Gazeta inFokus/

Të tjera