Lajme

Reagon Edi Rama pas mbylljes së procesit të votimit, ky është mesazhi i tij

Autori: Gazeta inFokus 19:52 | 25 April 2021

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama, ka reaguar pas mbylljes së procesit të votimit.

Rama ka falënderuar të gjithë qytetarët që votuan.

“🙏Faleminderit për të gjithë ju që votuat🇦🇱☀️”, ka shkruar ai në Facebook, shkruan Reporteri.net.

Kujtojmë se sipas një Exit Poll të realizuar nga Albanian Post në bashkëpunim me Institutin “Gani Bobi”, Partia Socialiste ka fituar 46.9 për qind të votave.

E dyta dhe më afër se që pritej del të jetë Partia Demokratike me 43.5 për qind të votave.

Lidhja Socialiste për Integrim ka dalur më mirë se sa tregohej në sondazhe me 6.9 për qind.

Të tjera