Lajme

Reagojnë nga partia e Molliqajt pas vendimit të LVV-së për Mimoza Kusarin

Autori: Gazeta inFokus 12:52 | 01 April 2021

Zgjim Hyseni nga PSD-ja kanë reaguar pasi që LVV-ja e ka emëruar në krye të grupit parlamentar, Mimoza Kusarin.

Në një shkrim në Facebook, Hyseni ka ironizuar duke e quajtur Kusarin “organizuese e ligjërimit, ndërmjetësuese e politikave; e para ndër ata që e bëjnë ligjin – shefja e Grupit Parlamentar, Mimoza Kusari”.

“Ajo kujdeset për ligjet e VV-së. “Revolucioni” nuk është më shpërthim  entuziuazmi aksidental e i momentit. Ai po normalizohet, po bëhet ligj. E kemi Mimozën për këtë.   Shikimin pas pushtetit, nuhatjen tek karriera, e fjalën kopallë; liberalja, privatizuesja, përfituesja Mimoza Kusari është figura, është modeli. Çfarë vyshkjeje?”, ka shkruar ai.

Të tjera

Portali "Infokusi.com" është medium online që mirëmbahet nga kompania mediale "INFOKUSI". Materialet dhe informacionet e këtij portali nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të portalit "INFOKUSI.COM".