Lajme

Rasti i parë në botë, vdiq pasi u infektua dy herë me Covid-19

Autori: Gazeta inFokus 14:38 | 13 October 2020

Një holandeze ka ndërruar jetë pasi ishte infektuar dy herë me koronavirus.

Mjekët në Holandë kanë njoftuar se sot ka ardhur deri te rasti i parë me vdekje të një pacienteje e cila ishte ri-infektuar me coronavirus, që gjithashtu konsiderohet edhe si rasti i parë në botë, transmeton telegrafi.

Gruaja kishe  moshën 89-vjeçe, dhe ishte prekur dy herë nga COVID-19.

Të tjera