Sport

Raste të shumta me koronavirus, klubi italian anulon stërvitjen

Autori: Gazeta inFokus 13:48 | 23 February 2021

Klubi italia, Torino, ka anuluar stërvitjen e sotme për shkak të rasteve të shumta me koronavirus, shkruan Gazeta inFokus.

Lajmin e ka bërë të ditur vet klubi, me anë të një komunikate të lëshuar për media.

“Në lidhje me situatën e kontigjentit ende jo të stabilizuar dhe në zhvillim, mbi indikacionet e autoritetit lokal shëndetësor, Klubi i Futbollit Torino njofton se trajnimi i sotëm është pezulluar në pritje të kontrolleve të mëtejshme”, thuhej në komunikatën e klubit.

Kujtojmë që për Torinon paraqiten dy futbollistët e kombëtares së Kosovës, Mërgim Vojvoda dhe Samir Ujkani./Gazeta inFokus/

Të tjera