Lajme

Rasim Thaçi-Cima rrëfim ekskluziv N’Konak

Autori: Gazeta inFokus 13:46 | 08 November 2019

Gazeta Infokus këtë javë është mysafir në konakun e njërit nga humoristët me të dashur për kosovarët gjatë viteve 80’ dhe 90’.

Rrëfimi interesant i Rasim Thaçit për jetën dhe karrierën e tij në humor e sport vjen ekskluzivisht N’Konak me Kosovë Gjocin.

Si ishe fëmijëria e Rasim Thaçit dhe pse për disa vjet ai vijoj shkollimin në gjuhën serbe?

Çfarë pasoja i solli kjo atij?

Kur filloj karrierën si humorist dhe kush e zbuloi talentin e tij?

Si lindi Treshi Përsheshi dhe pse u ndanë Leci, Cima e Qumili?

Pse Cima nuk pati suksese edhe në futboll si në humor?

Çka e pengoj atë në këtë rrugë edhe pse thotë se ishte talent dhe e dashuronte futbollin?

Si u njoh Cima me Shukrijen dhe kush është shef n’konakun e tyre?

Cila është ngjarja që ai thotë se nuk do ta harroi as në varr?

Përgjigje në këto dhe shumë pyetje të tjera do të merrni N’Konak me Kosovë Gjocin.
Na ndiqni, të premten në ora 22:40, në Gazeta Infokus dhe RTV Dukagjini./Gazeta inFokus/

Të tjera