Lajme

Raportohet se Policia e Kosovës ka hyrë në objektin e komunës së Zveçanit

Autori: Gazeta inFokus 14:34 | 26 May 2023

Policët e Kosovës kanë hyrë tanimë në ndërtesën e komunës së Zveçanit. Në këtë objekt siç raportohet tashmë ka hyrë edhe kryetari i ri Ilir Peci, por ende asgjë nuk është konfirmuar zyrtarisht transmeton Gazeta Online Reporteri.net.

Nga pamjet që janë transmetuar live nga qytetarët shihet se është hedhur gaz lotsjellës si dhe dëgjohen krisma armësh.

Policia ka njoftuar se ka qenë duke i asistuar kryetarët e rinj të komunave të Zveçanit, Leposaviqit e Zubin-Potokut të hyjnë në objektet e ndërtesave komunale.

​Bllokohen rrugët në hyrje-dalje të LeposaviqitAnëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Kryetari i Goppingenit të Gjermanisë mahnitet me punën e fabrikës “Comodita Home”

Të tjera