Lajme

Raporti i fundit i të vaksinuarve gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 15:07 | 04 August 2021

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë dhënë 14.616 doza të vaksinës, shkruan Gazeta inFokus.

Ndërsa deri më sot me dozën e dytë janë vaksinuar 162.807qytetarë.

Gjithsej në Kosovë janë janë dhënë 460.297 doza të vaksinës.

Gjithashtu në raportin e fundit nga Ministria e Shëndetësisë bëhet e ditur se janë kryer 3.160 testime, prej tyre 221 persona kanë rezultuar pozitiv, një person ka ndërruar jetë dhe 21 persona janë shëruar.

Që nga fillimi i pandemisë numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.688.

Në total numri i rasteve aktive është 888. /Gazeta inFokus/

Të tjera