Lajme

Raporti i fundit i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 15:10 | 04 June 2021

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar edhe 7 raste të reja me koronavirus dhe një rast i vdekjes, ndërsa janë bërë 2,295 testime shkruan Gazeta inFokus

“Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.915 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 75.553 doza të vaksinës.

Nga 2.295 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 147 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 103.711.

Në total numri i rasteve aktive është 11.511”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së. /Gazeta inFokus/

Të tjera