Lajme

Raporti i fundit i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 14:58 | 01 October 2021

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 42 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta inFokus.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar dy raste të vdekjes dhe shëruar 3.472 persona nga ky virus.

“Nga 3.472 testime, 42 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 409 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 154.600

Në total numri i rasteve aktive është 2.559”, bëhet e ditur në njoftim. /Gazeta Infokus/

Etiketa:

Të tjera