Lajme

Raporti i fundit i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 14:59 | 30 September 2021

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 45 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta inFokus.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar katër raste të vdekjes dhe shëruar 3.380 persona nga ky virus.

“Nga 3.380 testime, 45 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 298 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 154.191

Në total numri i rasteve aktive është 2.928”, bëhet e ditur në njoftim. /Gazeta Infokus/

Të tjera