Lajme

Raporti i fundit i MSH-së/ Një i vdekur dhe 918 raste të reja me coronavirus

Autori: Gazeta inFokus 12:11 | 31 July 2022

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 918 raste të reja me coronavirus, dhe një rast i vdekjes.

Sipas njoftimit, gjatë 24 orëve janë shëruar edhe 1,401 pacientë.

Aktualisht, raste aktive me coronavirus në Kosovë janë 9,926.

Të tjera