Lajme

Raporti i fundit: 8 të vdekur dhe 68 të infektuar me koronavirus

Autori: Gazeta inFokus 15:00 | 28 September 2021

Edhe tetë persona kanë ndërruar jetë nga koronavirusi.

Kështu ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë  përmes raportit të fundit, shkruan Gazeta Infokus.

Derisa 68 persona të tjerë janë të infektuar me koronavirus.

“ Nga 4.320 testime, 68 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 8 raste të vdekjes.Sot janë shëruar 323 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 153.672”, thuhet në njoftim./Gazeta Infoksu/

Të tjera