Lajme

Raporti i fundit: 4 të vdekur dhe 12 të infektuar më koronavirus

Autori: Gazeta inFokus 15:00 | 10 October 2021

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 4  viktima si pasojë e COVID-19.

Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 12  raste të reja të infektuara me këtë virus.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Njoftimi i Ministrisë:

10 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 14.901 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.447.040 doza të vaksinës.

Deri më sot 623.183 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 2.481 testime, 12 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 77 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.259.

Në total numri i rasteve aktive është 1.157.

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:https://datastudio.google.com/…/2e546d77-8f7b-4c…/page/MT0qBMbani maskat!Respektoni distancën!Mbani higjienën!

 

Të tjera