Sport

Ranglista e FIFA-s, ja ku pozicionohen Kosova dhe Shqipëria

Autori: Gazeta inFokus 13:30 | 27 November 2020

Kombëtarja e Kosovës vazhdon të mbaj vendin e njëjtë në ranglistën e FIFA-s të publikuar për muajin nëntor, shkruan Gazeta inFokus.

‘Dardanët’ pozicionohen të 117-të në këtë listë, ashtu siç kanë qenë edhe me parë.

Kurse kombëtarja e Shqipërisë ka arritur të  ngjitet për tri pozita më lartë.

‘Kuqezinjtë’ tani janë në vendin e 66-të, pas suksesit që patën në ndeshjet e muajit nëntor në Ligën e Kombeve.

Ndërsa, sa i përket vazove për kualifikime në botërorin ‘QATAR 2022’, Kosova është futur në atë të pestën, bashkë me Armeninë, Qipron, Ishujt Farao, Azerbejxhanin, Estoninë, Kazakistanin, Lituaninë, Letoninë dhe Andorrën./Gazeta inFokus/

Të tjera