Lajme

Ramiz Lladrovci: Dy fjalë për Martinin

Autori: Gazeta inFokus 13:05 | 23 April 2022

Kreu i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka reaguar pasi emri i ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj, po përmendet nga mediat në Slloveni në kuadër të një skandali të madh financiar në të cilin është i përfshirë edhe politikani slloven Robert Golob.

Lladrovci ka folur për raportet e tij me Berishën dhe për njohurinë që e kanë nga e kaluara në aktivitetet për çlirimin e Kosovës nga Serbia.

Kreu i Drenasit thotë se nëse e gjithë kjo është e vërtetë, atëherë do të jetë një goditje për të gjithë ata që e njohin Berishën.

“E tërë kjo, nëse është e vërtetë, është goditje për të gjithë neve. Është tronditëse. I besuam Martinit dhe e çmuam, si malësor të fjalës e përkushtimit atdhetar, si intelektual dhe kontribuues të madh për shkencën dhe çështjen kombëtare”, ka shkruar Lladrovci.

Të tjera