Lajme

Rama takohet me Behgjet Pacollin

Autori: Gazeta inFokus 12:37 | 27 September 2021

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka takuar edhe kryetarin e Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli.

Si takimet me krerët e partive tjera, edhe takimi Rama-Pacolli po mbahet me dyer të mbyllura.

Rama do të takohet edhe me kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj dhe kryetarin e Nisma-s Socialdemokrate, Fatimir Limaj.

Ndërkohë që kryeministri Rama po qëndron në vizitë një ditore në Kosovë, e ku mëngjesin e së hënës është pritur me ceremoni shtetërore nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Pas takimit është mbajtur edhe një konferencë e përbashkët e dy kryeministrave.

Të tjera