Lajme

Rama provokon keq Bashën

Autori: Gazeta inFokus 11:59 | 12 May 2017

Kryeministri Edi Rama fushatën më të “egër” e ka nisur në Facebook, aty ku ndërmjet memeve “godet” dhe thumbon me ironi opozitën e vendit, e cila prej 3 muajsh gjendet në protestë.

Pas deklaratave të ndërkombëtarëve për bojkotin e opozitës dhe përgjigjet e Bashës, Rama ka publikuar kopertinën e një libri me autor kreun e PD-së.

Titulli i librit është si libri i ish-diktatorit Enver Hoxha, “Rreziku anglo-amerikan për Shqipërinë”, por në vend të anglo-amerikan, Kryeministri, libri i ri, i referohet rrezikut euro-amerikan.

Rikujtojmë që nesër në Tiranë, opozita ka paralajmëruar protesta masive me qëllim “shëmbjen” e Ramës nga pushteti.

Etiketa:
Ofertë marramendëse nga Sharr Travel, me 75 euro vizitoni Vlorën, Tiranën e Beratin

Të tjera