Lajme

Rama: Nuk mund të lejojmë që zhvillimet në veri të ndikojnë keq në rajon

Autori: Gazeta inFokus 13:42 | 27 June 2023

Kryeministri i Shqiprisë Edi Rama, është paraqitur në një konferencë të përbashkët me kryediplomatin e Bashkimit Evropian Josep Borrell.

Rama u shpreh i lumtur për lirimin e tre policëve të Kosovës nga Serbia, teksa foli edhe për situatën në veri.

Ai tha se nuk mund të lejohet që zhvillimet atje të ndikojnë për keq në rajon.

-Advertisement-

“Jam shumë i gëzuar që më në fund tre policët u liruan dhe tani ne kemi nevojë që të kemi de-eskalim të situatës. Urgjentisht. Shqipëria është e përkushtuar që të punojë me aleatët e saj që kjo situatë të ketë ndikim në rajon, në mënyrë e keqe sepse kemi shumë gjëra dhe kemi shumë të tjera për të bërë. Kemi bërë shumë progres”, tha Rama.

I pari i qeverisë shqiptare po qëndron në një vizitë zyrtare në Bruksel.

Ai është takuar edhe me presidenten e Parlamentit Evropian, Ursula von der Leyen dhe kryetarin e Këshillit Evropian Charles Michel.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera