Lajme

Rama në takim vëllazëror me Erdoganin në Ankara

Autori: Gazeta inFokus 13:33 | 10 August 2022

Kryeministri i Shqipërië, Edi Rama, ka bërë të ditur se ka takuar presidentin turk, Recep Tayip Erdogan, gjatë qëndrimit të tij në Ankara.

”Gjihnjë vëllazëror”, e ka cilësuar Edi Rama takimin që pati me Recep Tayip Erdogan, me të cilin siç thotë diskutuan edhe për projekte konkrete për përballimin e sfidave të kohës.

”Ankara – Takim si gjithnjë vëllazëror me Presidentin Erdogan dhe projekte konkrete për përballimin e dy sfidave të madhe të kohës, garantimi i energjisë dhe lëndëve ushqimore bazë”.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Vrasja e Lulzim Fejzullahut, vjen reagimi i parë nga ministrja Haxhiu

Të tjera