Lajme

Rama “kuq e zi” e Kurti kollaren me pika, veshja e kryeministrave në mbledhjen e dy qeverive

Autori: Gazeta inFokus 12:16 | 20 June 2022

Sot është duke u mbajtur mbledhja e tetë me radhë në mes të qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, shkruan Gazeta Infokus.

E derisa kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka vendosur që në këtë mbledhje të veshë kollaren kuq e zi me simbolet nga mbledhja e 7 e dy qeverive që u mbajt në Elbasan, Kurti ka veshur një kollare ngjyrë të kaltërt të mbyllur me disa pika të bardha.

Kollarja e Kurtit nuk mban ndonjë simbol kombëtar e nuk mund të lidhet madje as me ngjyrat e flamurit të Kosovës duke qenë se është ngjyrë e kaltër e mbyllur.

Kujtojmë që gjatë kësaj mbledhje pritet të nënshkruhen 19 marrëveshje./Gazeta Infokus/

Më poshtë gjeni pamjet:

Të tjera