Lajme

Rama e Vuçiç takohen në OKB, presidenti serb hedh foton: Një përshëndetje e shkurtër me mikun tim

Autori: Gazeta inFokus 20:00 | 20 September 2022

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti serb, Aleksander Vuçiç kanë pasur një takim të shkurtër përpara çeljes së punimeve të sesionit të 77-të të Asamblesë së Kombeve të Bashkuara në Nju Jork.

Lajmi është bërë i ditur nga presidenti serb nëpërmjet rrjeteve sociale, ku dhe ka publikuar edhe një foto nga ky takim.

“Një përshëndetje e shkurtër me mikun tim Edi Rama në nisje të sesionit të Asamblesë dhe një mundësi për të shkëmbyer përshtypjet e para për këtë ngjarje të rëndësishme, por edhe për të bërë plane për paraqitje të përbashkëta në takimet gjatë punimeve të Asamblesë. Një Ballkan i hapur është e ardhmja e rajonit tonë”, shkruan Vuçiç në postimin e tij.

Vijon…

Të tjera