Lajme

Rama: Do të thoni “Jo mor ky nuk qenka vëllai i Vuçiqit por vëllai i Albinit”

Autori: Gazeta inFokus 14:35 | 20 June 2022

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ai i Shqipërisë, Edi Rama kanë mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së përbashkët të dy qeverive që kësaj here u mbajt në Prishtinë, shkruan Gazeta Infokus.

Në një fjalim të tijën, kryeministri shqiptar tha se do të thonin se nuk është vëllau i Vuçiqit por i Albinit.

“Ne jemi njëkohësisht njerëz me bindje të forta dhe njerëz me bindje të forta qe kanë dakorsi për çdo gjë do të thotë që atyre o ju kanë dobësu bindjet ose si kane pasur ndonjëherë te forta. Kështru qe ne në këtë pikë jemi të qetë mendoj unë. Dhe kjo e tregon fakti që po të jeni ne kur jemi bashkë dhe po të shikoni volumin e çështjeve dhe te auto ironisë që na bashkon reciprocikisht do te habiteni dhe do të thoni jo mo vlla ky s’qenka vëllai u Vuçiqit ku qenka vëllai i Albinit”, u shpreh Rama gjatë konferencës.
Ndërsa tutje shtoi që të e lënë që të jetë vëllai i të dyve.

“Kështu që më lini të jem vëllai i të dyve sepse mund të ju duhem në të ardhmen”, shtoi Rama.

Kujtojmë që gjatë ditës së sotme u mbajt mbledhja e tetë me radhë në mes të qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, ku u nënshkruan 19 marrëveshje./Gazeta Infokus/

Etiketa:

Të tjera