Fun & Video

Rama dhe Veliaj në kopshtin e rikonstruktuar nr. 38

Autori: Gazeta inFokus 13:58 | 17 May 2017

Mesditën e të mërkurës kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ndodhej në kopshtin e rikonstruktuar nr. 38 në kryeqytet.

Kreu i qeverisë ka veshur përparësen e kuzhinierit dhe i ka shërbyer drekën të vegjëlve të këtij kopshti. Kreu i bashkisë informoi Ramën mbi kushtet aktuale të çerdheve dhe kopshteve të Tiranës në kryeqytet, ku u shpreh se mjaft prindër kanë hequr dorë nga privati duke i sjellë në ato shtetërore.

Rritje e frikshme e kërkesave për kompensim të dëmeve të lehta

Të tjera