Lajme

Rakiq: Ditët në vazhdim Lista Serbe diskuton me liderët politikë për qeverinë kosovare

Autori: Gazeta inFokus 08:14 | 19 July 2017

Kryetari i sapozgjedhur i Listës Serbe, Goran Rakiq ka thënë se në ditët e ardhshme priten konsultime me liderët politikë kosovarë, dhe se pas kësaj do të vendosin nëse do të marrin pjesë në institucionet e Kosovës, raporton Novosti, transmeton Indeksonline.

I pyetur se çfarë kushtesh kanë serbet, ai tha se ende nuk e di se çfarë opsioni u paraprinë atyre dhe se sipas tij është e vështirë të flitet ende rreth asaj se në çfarë mase do të marrin pjesë në qeveri./Indeksonline/

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
MYZHDE për krejt!

Të tjera