Lajme

Qytetarët tmerrohen në mesnatë, tërmeti i fuqishëm godet prapë Shqipërinë

Autori: Gazeta inFokus 01:17 | 29 November 2019

Tmerrohen qytetarët pasi një tërmet i fuqishëm ka tronditur vendin në orën 00:00.

Mësohet se tërmeti ka qënë 4.8 ballë i shkallës righter me epiqendër në Durrës.

Epiqendra e tërmetit ishte 22 kilometra në veriperëndim të Tiranës.

Që nga e marta Shqipëria po përballet me dridhje të fuqishme toke.

Nga tërmeti që ra të martën në ora 3 :55 të mëngjesit në Durrës dhe Thumanë u shkatërruan shumë objekte shumëkatëshe.

Afro 50 persona kanë humbur jetën e mbi 700 janë lënduar nga shembja e ndërtesave.

Të tjera