Lajme

Qytetarët “e shpëtojnë” semaforin në Fushë Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 09:46 | 11 October 2021

Banorët e Fushë Kosovës kanë gjetur një zgjidhje kreative për ta “shpëtuar” semaforin që rregullon qarkullimin e automjeteve në udhëkryqin kryesor në Fushë Kosovë.

Në fotografitë e siguruara nga Gazeta Infokus shihet se ky semafor ka qenë duke u rrëzuar plotësisht por që qytetarët kanë gjetur zgjidhje dhe e kanë lidhur më një lidhës.

Më poshtë gjeni pamje të këtij semafori:

Të tjera