Lajme

Qytetarët e Serbisë humbin besimin në shtet – “Ajo që ndodhi në veri e turpshme”

Autori: Gazeta inFokus 14:30 | 03 October 2023

Disa qytetarë të anketuar nga Radio Evropa e Lirë në Beograd thonë se janë të shqetësuar nga kriza e re mes Kosovës dhe Serbisë.

“Asnjëherë situatë më e pafavorshme për Serbinë, ndërsa kjo qeveri është shkaku i gjithë kësaj, sepse ajo që ka ndodhur është e turpshme”, u shpreh një qytetar.

Një tjetër ka shprehur mosbesim ndaj Qeverisë së Serbisë.“Shtetit të Serbisë nuk i besoj asgjë, fatkeqësisht. Absolutisht asgjë”, tha një grua.

-Advertisement-

Më shumë se një javë pasi një grup serbësh sulmoi policinë e Kosovës në fshatin Banjskë, duke vrarë një rreshter, tensionet mes dy vendeve mbeten të larta.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

TRAJTIMI I VENAVE VARIKOZE ME LASERIN ENDOVENOZ

Të tjera