Lajme

Qytetarët e bëjnë horë Shpend Ahmetin: Parada e turpit

Autori: Gazeta inFokus 15:10 | 12 October 2020

Kritika të shumta ka marrë, kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti pas postimit të tij në mbështetje të paradës së krenarisë.

“Shpend Pederi”, “Parada e Turpit” Parade e Faqes Zezë” “Tmerr Tmerr no comment”, janë vetëm disa nga komentet që ka marrë Ahmeti në postimin e tij, shkruan Gazeta Infokus.
Madje qytetarët i kanë kërkuar Ahmetti të merret me problemet tjera të cilat i ka vendi e jo me këtë komunitet.

“Po i keni rregullu krejt problemet tjera, vec qita mi përkrah u kan met”, ka shkruar një komentues tjetër.

Ahmeti në statusin e tij në faecbook ka shkruar se do të vazhdoj të krijojë politika me ta avancuar për ketë komunitetet të shoqërisë.

“Ne në vazhdimësi angazhohemi që të zhvillojmë dhe zbatojmë politika të avancuara sociale për të gjitha komunitetet e shoqërisë sonë, andaj edhe kemi planifikuar ndërtimin e qendrës dhe një strehimores për komunitetin LGBTIQ+”, ka shkruar ai./Gazeta Infokus/

Si çdo herë, ishim në mbështetje të Paradës së Krenarisë, këtë vit nën slloganin “Po, du”!Në ditën e komunitetit…

Gepostet von Shpend Ahmeti am Montag, 12. Oktober 2020

Të tjera