Lajme

Qeveria vendosë ti ndryshoj masat kundër pandemisë

Autori: Gazeta inFokus 12:20 | 07 October 2021

Ministrja e Shëndetësisë, Dafina Gexha sot në ora 14:00 do të takohet me kryetarët e komunave për të diskutuar lidhur me situatën pandemike në vend, shkruan Gazeta Infokus.

Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Infokus drejtori ekzekutiv i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi.

“Po në ora 14:00 do të ketë takim, dhe aty do ti shikojmë se çfarë do të bëhet me masat kundër pandemisë”, ka thënë Ibrahimi.

Në një prononcim për Gazetën Infokus, Ibrahimi tha se në takim do të diskutojnë për masat e reja, dhe pastaj do të vendosin se çfarë masa do të jenë ato që parasheh parandalimin dhe luftimin e Covid-19.

Kujtojmë që të premten bëhen dy javë që nga miratimi i masave të fundit për luftimin dhe parandalimin e përhapjes së koronavirusit./Gazeta Infokus/

Të tjera