Lajme

Qeveria miraton dokumentin për themelimin e Fondit të Konfiskimit

Autori: Gazeta inFokus 11:38 | 22 June 2022

Qeveria e Kosovës e ka miratuar draft dokumentin për themelimin e Fondit të Konfiskimit.

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, e cila e ka shpalosur draftin e këtij dokumenti para kabinetit qeveritar, ka theksuar se shtetet tjera e kanë një fond të tillë të formuar dhe se është e nevojshme që një të tillë ta ketë edhe Kosova.

Të tjera