Lajme

Qeveria çon mesazhe në telefon: Raportojeni dhunën në familje

Autori: Gazeta inFokus 11:49 | 25 November 2022

Njëzetepesë nëntori është Dita e Eleminimit të Dhunës në Baza Gjinore. Po në këtë ditë, vendi u trondit me një vrasje të një gruaje në Prishtinë.

Një burra 70-vjeçar ka vrarë gruan e tij 63 vjeçe sot në kryeqytet.

Qeveria, përkatësisht Ministria e Drejtësisë ka dërguar sot mesazhe, ku kërkon të raportohet dhuna.

“Dhuna në familje dhe në baza gjinore nuk duhet toleruar. Raportimi është hapi i parë drejt adresimit të këtij krimi. Raporto! 192”, thuhet në mesazhin e MD-së.

Të tjera