Lajme

“Qeveri kujt po i shërben popullit apo privatnikut”, “Ngrohja nuk është komoditet”, disa nga parullat e protestusve

Autori: Gazeta inFokus 12:27 | 26 January 2022

Qindra qytetarë kanë marshuar në sheshin kryesor të Prishtinës në protestën kundër propozimit për shtrenjtim të energjisë elektrike.

Disa nga pankartat e protestuesve ishin “Ngrohja nuk është komoditet”, “Qeveri kujt po i shërben? Popullit apo privatnikut”, “Asnjë cent më shumë”, “Lësho rryëmë, lësho rrjetin, largoje KEDS-in”

Njëra nga kërkesat e protestuesve është edhe “largimi i KEDS-it”.

Zyra e Rregullatorit të Energjisë Elektrike ka propozuar kthimin e bllok-tarifave dhe shtrenjtimin e energjisë elektrike.

Të tjera