Sport

Qeqa Krelani: Në Spanjë veç me u fotografu me lojtarë mundemi me shku

Autori: Gazeta inFokus 20:06 | 29 March 2021

Gazetarja dhe komentatorja e njohur, Qeqa Krelani, ka folur për ndeshjen e radhës të Kosovës ndaj Spanjës, shkruan Gazeta inFokus.

Krelani e ftuar në emisionin ‘Sporti Total’ është shprehur pesimiste se ‘Dardanët’ mund të bëjnë befasi ndaj spanjollëve.

Ajo ka thënë se në Spanjë lojtarët e Kosovës munden me shku vetëm mu fotografu.

“Të jemi realist, këto janë kapacitet tona, e kam thënë që atje veç mujm me shku me bo foto me futbollsitët e Spanjës. Spanja është diçka tjetër, kanë histori, janë ‘hattrick” kampion Evrope, ndërsa ne jemi akoma në ndërtim”, ka theksuar Qeqa Krelani.

Ndeshja ndërmjet Spanjës dhe Kosovës zhvillohet të mërkurën nga ora 20:45 në qytetin e Sevillas./Gazeta inFokus/

Të tjera