Lajme

Qentë “pushtojnë” Kodrën e Trimave

Autori: Gazeta inFokus 15:23 | 29 September 2022

Qentë endacakë vazhdojnë të jenë një problem dhe një rrezik për qytetarët në të gjithë vendin.

Një qytetar ka dërguar na adresë të Klankosova.tv fotografi të disa qenve që bredhin në rrugët e lagjes “Kodra e Trimave” në Prishtinë.

Në këto fotografi mund të numërohen të paktën 10 qen, e që në disa raste janë edhe më të shumtë në numër.

Tani që temperaturat kanë filluar të bien, qentë endacakë bëhen edhe më agresivë, për shkak të temperaturave të ftohta dhe mungesës së strehimit dhe ushqimit.

Etiketa:

Të tjera