Fokus

Qendrim Januzi jep dëshminë e tij për vrasjen e Gazmend Hysenit, “U bë agresiv ndaj meje kur nisi të shoqërohej me Feron”

Autori: Gazeta inFokus 11:02 | 17 April 2024

Gjykimi për vrasjen e Gazmend Hysenit është në fazën përfundimtare. Në seancën e sotme e cila po mbahet në Gjykatën Themelore në Ferizaj, dëshminë e tij po e jep i akuzuari kryesor Qëndrim Januzi. Duke folur për problemet që i kishte me tashmë të ndjerin, Januzi ka thanë se ato nisen të rriten kur Gazmend Hyseni, i njohur me nofkën “Strella”, filloi të shoqërohej me rap-artistin Fero.

“Ne kemi pasur shoqëri të mirë me të ndjerin. Për disa vite e kemi marrë me vete në koncerte, videoklipe dhe kemi qëndruar shumë bashkë. Por, më vonë ai nisi të kishte sjellje agresive kundër meje. Edhe kundër vëllau i Betimit (Buta), por më shumë kundër meje. Agresivitetin dhe gjuhën kërcënuese kundër meje e rriti në janar-shkurt të vitit 2022 kur ka filluar me u shoqëru me reperin Fero. E kam pa që i kanë publiku disa fotografi në rrjetet sociale, te kafiteria Cherry në Ferizaj. E kishin shkrujtë Fero ft Strella comming soon. Njëherë mendova mos po ja nis me këndu”, deklaroi ai në hyrje të dëshmisë së tij.

Sipas aktakuzës më 28 maj 2022, rreth orës 00:53, në Ferizaj, në rrugën “Rexhep Bislimi”, përkatësisht para hyrjes së marketit “Euro Market”, i pandehuri Qëndrim Januzi, me dashje dhe përgatitje paraprake kishte privuar nga jeta tani të ndjerin G.H dhe me atë rast kishte vënë në rrezik edhe jetën e Maliq Latifit, i cili kishte qenë para hyrjes së marketit si dhe të personave tjerë brenda në market.

-Advertisement-

Në aktakuzë, thuhet se pas një mosmarrëveshje të mëhershme lidhur me një veturë të vëllait të tani të panndehurit për të cilën i pandehuri ka pretenduar se i është djegur nga ana e tani të ndjerit, me të takuar tani të ndjerin ka shtënë gjashtë herë në drejtim të tij me armë zjarri dhe si pasojë e të shtënave nga plagët e marra, G.H ndërron jetë siç ishte konstatuar në raportin e autopsisë të datës 22 gusht 2022, me të cilin konstatohet shkaku i vdekjes, e cila kishte ardhur si pasojë e plagëve të marra nga predhat e armës së zjarrit./Gazeta Infokus/

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Fillon aplikimi për Global Engineer Girls Kosova

Të tjera